Становлення майстром

Після поразки Японії у Другій Світовій війні, Мас Ояма впав у відчай і депресію і майже закинув тренування. На щастя для нас, Co Нeй Чу вже увійшов в його життя. У той час майстер Со, кореєць, земляк Оями, що живе в Японії, був одним з кращих майстрів Годзю Рю (Годзю-рю). Він був відомий, своєю фізичною і духовною силою. Саме він заохочував Мас Ояму, присвятити своє життя Шляху Воїна. Він запропонував, щоб Ояма усамітнився від суспільства і протягом 3 років займався тренуванням духу і тіла.

У 23 річному віці Мас Ояма зустрів Ейджі Йошікаву, автора роману “Мусаші” (Мусасі) основаного на житті та діяльності найбільш відомого Самурая Японії. І роман, і автор допомогли Масутацу Оямі глибше зрозуміти кодекс Самурая – Бушидо і його сенс. У той рік Ояма вирушив на гору Мінобу (Minobu) в Префектурі Чіба (Chiba), де Мусаші заснував свій стиль бою на мечах Ніто-рю (Ніто-рю). Ояма думав, що це буде відповідним місцем, щоб почати суворі тренування. Серед речей, взятих з собою, була копія книги Йошікави. Студент на ім’я Яширо (Ясиру) пішов з ним.

Самотність дуже важко переносилося, і після 6 місяців тренувань Яширо таємно втік вночі. Це важко позначилося на Оямі, і бажання повернутися в суспільство стало ще сильніше. Зі Неї Чу великою кількістю прикладів переконав Ояму продовжити тренування, і Ояма прийняв рішення стати найсильнішим каратистом Японії. Проте, незабаром, людина, що постачала Оямі кошти на проживання, проінформувала його, що не здатна більше підтримувати Ояму і ось, після чотирнадцяти місяців, Ояма був змушений закінчити своє усамітнення.

Через кілька місяців, у 1947 році, Мас Ояма виграв Перший, після Другої Світової війни, Всеяпонський турнір з карате. Однак він все ще відчував у душі порожнечу через те, що не зміг провести три роки в самоті. І тоді Ояма вирішив повністю присвятити своє життя карате. Він почав знову, цього разу на горі Кіeзумі (Kiyozumi), також у префектурі Чіба (Chiba). Це місце він вибрав для свого духовного піднесення. Тепер його тренування були фантастичними по навантаженнях – по 12 годин на день, кожен день без дня перерви. Стоячи під холодними струменями водоспадів, кидаючи річкові каміння руками, використовуючи дерева як маківару, здійснюючи сотні віджимань він загартовував своє тіло. Щодня також включав вивчення наукових праць класиків Бойових мистецтв, Дзен і філософії. Після вісімнадцяти місяців він завершив своє усамітнення впевненим у собі і здатним повністю себе контролювати.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>