Смерть Оями

Сумно, але в квітні 1994 року в 70 річному віці засновник Кіокушин карате Мас Ояма помер, від раку легенів, хоча не був курцем. Він залишив відповідальним за організацію, в той час учня 5-ого дана, Шокея Мацуї. Ця обставина привела до багатьох політичних і економічних розбіжностей у всьому світі Кіокушин, які через десятиліття все ще актуальні. У результаті відбувся розкол Кіокушин. Тепер, кожна група стверджує, що вони “одні і тільки” справжні спадкоємці Кіокушин Мас Оями, духовно або навіть матеріально. Один з керівників Кіокушин в Австралії Гаррі Роджерс навіть припустив жартома, що можливо Мас Ояма створив метушню навмисне, тому що він не хотів, щоб Кіокушин жив без нього!

Проте розумно припустити, що всі групи Кіокушин, незалежно від їх остаточної відданості, будуть підтримувати принципи і стандарти, встановлені Мас Оямою. Можливо, організації Кіокушин будуть життєздатними, і як у всіх добрих школах, деякі з послідовників, в кінцевому рахунку, залишають будинок і відкривають свої власні школи. Деякі з груп можуть, на словах, залишитися відданими принципам Кіокушин, так як зробив у 1991 р. Стів Арнейл у Великобританії.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>