Масутацу Ояма

Масутацу Ояма народився 27-го червня 1923 року, в селі Південної Кореї. Його справжнє ім’я Енг І Чой. Бойовими мистецтвами Ояма став займатися досить пізно, з 9-ти років. У 1938 році, у віці 15 років, він виїхав до Японії, і вступив до авіаційного училища, щоб стати льотчиком, подібно до героя його часу, перший льотчик-винищувач з Кореї. Вижити в тих нелегких умовах в тому віці виявилося важче, ніж він думав, тим більше, що корейці які навчаються в льотних училищах Японії були на правах чужих.

Незважаючи на важкий період у своєму житті він продовжував займатися бойовими мистецтвами, займаючись дзюдо і боксом. Одного разу він помітив студентів, що навчаються Окінава Карате. Це зацікавило його, і він поїхав в доджо (додзьо) Гичин Фунакоши (Гитин Фунакоши) в Університеті Такушоку (Такусеку), де він вивчив те, що сьогодні відомо як Шотокан (Сьотокан) Карате.

Його прогрес у тренуваннях був таким, що до сімнадцяти років він отримав другий дан, а до моменту вступу на службу в Японську Імперську Армію, у 20 річному віці, він отримав четвертий дан. У цей час він також серйозно зацікавився дзюдо, і його прогрес у цьому виді бойового мистецтва був не менш дивним. До моменту завершення тренувань з дзюдо він, менше ніж за чотири роки з початку тренувань, досяг четвертого дана.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>