Силові вправи

В карате виділяються три головних фактора: сила, швидкість і техніка. Оскільки сила залежить від швидкості, а швидкість залежить від техніки, відповідно всі ці фактори взаємопов’язані. Ояма радив у молодому віці багато часу приділяти силовим вправам, а уже у зрілому віці сконцентруватися на техніці. Сила буває динамічна і статична і залежить від степені напруження нервових центрів. Розвиток сили виконується поступово, в її основі бажання і сила волі.


Вправа №1
Віджимання від підлоги виконується на кулаках (сейкен), на пальцях (юбі), кистю (кокен), долонями (шотей). Доказано, якщо спортсмен виконує до ста віджимань, то його сила удару збільшується приблизно в два рази. Віджимання можна виконувати з напарником на плечах, а також із відривом рук від підлоги для динамічної сили.


Вправа №2
Дуже важливі вправи для м’язів спини і живота.


Вправа №3
Деякі із цих вправ доводити до тисячі.


Вправа №4

На карате Кіокушинкай важливе місто займають вправи зі штангою. Рекомендується приділяти цим вправам біля 20-ти хвилин на кожному занятті. Виконуються вправи різного типу – віджимання і присідання. Вправи виконуються у 5-10 підходів. Не рекомендується використовувати штангу вагою більшу за 60 кілограмів.

 


Вправа №5
Саші (кам’яні гантелі). Вправи із гантелями.
У минулому каратисти використовували саші для розвитку м’язів. Звичайно, виконуючи різні вправи, можна використовувати металеві гантелі.


Вправа №6
Тетсу Гета (металеві сандалі). Вправи з обважнювачами.
Для розвитку м’язів рук і ніг, і збільшення сили удару, дуже важливим є вправи із обважнювачами. Спочатку удари відпрацьовуються із обважнювачами після чого без них.

Напишіть відгук